Détails du produit
Nom de marque: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-780
Conditions de paiement et d'expédition
Minimum Order Quantity: 1 Set
Prix: 100000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Hydraulic Ejection Force: |
31kn |
Cooling Water Consumption: |
60L/min |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Heating System: |
Electricity Heating And Infrared Heating |
Clampingforce: |
50-3000 Tons |
Screw Diameter: |
58mm |
Opening Stroke: |
710 |
Machine Weight: |
3 T |
Hydraulic Ejection Force: |
31kn |
Cooling Water Consumption: |
60L/min |
Mold Opening Stroke: |
700 Mm |
Heating System: |
Electricity Heating And Infrared Heating |
Clampingforce: |
50-3000 Tons |
Screw Diameter: |
58mm |
Opening Stroke: |
710 |
Machine Weight: |
3 T |
| Paramètre | Spécification |
|---|---|
| Type de machine | Type hydraulique |
| Diamètre de vis | 58mm |
| Course d'ouverture | 710mm |
| Course d'ouverture du moule | 700mm |
| Zones de chauffage | 4+buse |
| Puissance de chauffage | 85.25kw |
| Système de chauffage | Chauffage électrique et chauffage infrarouge |
| Force de serrage | 50-3000 tonnes |
| Poids de la machine | 3 tonnes |