Détails du produit
Nom de marque: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Conditions de paiement et d'expédition
Minimum Order Quantity: 1 Set
Prix: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Injection Weight: |
966~1286g |
Productname: |
Hydraulic Injection Molding Machine |
Shotsize: |
0.5-500 Cm³ |
Energy Saving: |
Variable Pump |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Theoretical Shot Volume: |
286 Cm³ |
Mold Width: |
480 |
Pump Motor Power: |
5.5 Kw |
Injection Weight: |
966~1286g |
Productname: |
Hydraulic Injection Molding Machine |
Shotsize: |
0.5-500 Cm³ |
Energy Saving: |
Variable Pump |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Theoretical Shot Volume: |
286 Cm³ |
Mold Width: |
480 |
Pump Motor Power: |
5.5 Kw |
| Paramètre | Spécification |
|---|---|
| Type de machine | Hydraulique |
| Poids de la machine | 1600 Kg |
| Puissance du moteur de la pompe | 5,5 Kw |
| Épaisseur du moule | 550 mm |
| Largeur du moule | 480 mm |
| Max. Hauteur du moule | 300-1000 mm |
| Taille de la platine supérieure | 620 x 490 mm |
| Course de l'éjecteur | 35 mm |
| Économie d'énergie | Pompe variable |
| Poids d'injection | 966 à 1286g |
| Volume théorique de tir | 286 cm³ |