Détails du produit
Nom de marque: Haijiang
Certification: ISO9001,CE,SGS
Model Number: HJF-180
Conditions de paiement et d'expédition
Minimum Order Quantity: 1 Set
Prix: 12000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 30 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Type: |
Hydraulic |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Machien Heater Power: |
7.5kW |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Mold Opening Stroke: |
450 Mm |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
Clamping Way: |
Hydraulic & Mechanical |
Type: |
Hydraulic |
Machine Weight: |
1600 Kg |
Injectionpressure: |
Up To 2500 Bar |
Machien Heater Power: |
7.5kW |
Machine Type: |
Hydraulic Type |
Mold Opening Stroke: |
450 Mm |
Controlsystem: |
PLC With Touchscreen Interface |
| Caractéristique | Spécification |
|---|---|
| Type de machine | Injection hydraulique |
| Course d'ouverture du moule | 450 mm |
| Système de serrage | Système double hydraulique et mécanique |
| Taille de la table inférieure | 1110 x 1095 mm |
| Poids de la machine | 1600 kg |
| Plage de volume d'injection | 10-5000 cm³ |
| Poids d'injection | 1260-2084g |
| Pression d'injection maximale | Jusqu'à 2500 bars |